Hledat Kontakt Úvodní strana
UNI-TOP

Topení - stěnové, podlahové vytápění

Moderní vytápění

Naše firma poskytuje poradenství, prodej a montáž podlahového, stěnového, fan-coilového a klasického radiátorového topení a instalací klimatizace.


Podlahové vytápění


podlahové vytápění Podlahové vytápění má i přes svou dlouhou minulost stále nejlepší vlastnosti pro ideální rozvádění tepla u koncepcí vytápění budoucnosti. Koncepce vytápění se na něj budou v budoucnosti stále více orientovat, protože umožňuje dosáhnout efektivnějšího využití tepla při snížení energetických nároků.

Existuje krásné slovní spojení, kterým stavebníci označují dobře zateplený objekt. Je to – tepelná pohoda. Člověk se v ní nachází, když mu není příliš velké teplo a zároveň nepociťuje chlad. Základní podmínkou tepelné pohody je přiměřená teplota vzduchu v místnosti, avšak to není podmínka jediná. Důležitá je teplota vybavení místnosti, stěn místnosti a vlhkost vzduchu.

podlahové topeníNa rozdíl od klasických radiátorů využívá podlahové vytápění nižších teplot (teplota podlahy by neměla překročit 29°C a teplota vody v trubkách 50°C, přičemž v radiátorech se používá voda teplá až 90°C) a velkou plochu s akumulační schopností, z níž sálá teplo do okolí. Člověku je na teplé podlaze v chladnější místnosti fajn, protože lidská látková výměna je exotermním procesem, při níž vzniká teplo. Různé oblasti našeho těla přitom mají různě vysoký převod tepla a vyžadují odpovídající temperované zóny. Když je například oblast hlavy s vyšším převodem tepla teplejší než oblast nohou s menším převodem tepla, budou omezeny naše schopnosti předávat teplo a klima v místnosti se bude jevit jako nepříjemné (špatná tepelná pohoda). Sálavé teplo vás ohřívá, i když teplota vzduchu v místnosti nedosáhla ani 18°C. Na dlažbě s teplotou 29°C neucítíte na bosých nohou nic. Nebude se vám zdát studená, protože neodvádí teplo z povrchu vašeho těla, ale ani teplá, protože není teplejší než vaše nohy. Tehdy je podlahové vytápění nastaveno správně a vy neucítíte na nohou nepříjemný chlad, ani vás nebudou obcházet mdloby z pocitu, že stojíte na plotně.

Stěnové vytápění

stěnové vytápěníStěnové vytápění přináší do Vašich domovů sálavý systém topení. V důsledku tepelného sálání aktivních ploch dochází u tohoto systému k postupnému ohřevu i neaktivních ploch bez zabudovaných topných trubek. Ty potom rovněž vydávají do místnosti teplo, takže působí jako "aktivní". Tímto způsobem se využívá všech šesti aktivních ploch ohraničujících místnost z nichž náš organismus přijímá sálavé teplo a získá tak pocit tepelné pohody.

Radiátorové vytápění

Radiátorové vytápěníRadiátorové vytápění je sestava z otopných těles spojených měděnými či plastovými trubkami skrytých ve stěně či podlaze. Předností radiátorového topení je velmi rychlé zvýšení teploty objektu v daném místě. Teplo se z radiátorového topení šíří od zdroje - topného tělesa, který neumožňuje rovnoměrné rozložení tepla po celé místnosti. Díky tomu že radiátorové topení musí mít vyšší provozní teplotu topného tělesa vede k vysušování vzduchu a jeho zvýšené cirkulaci. Topení formou otopných těles - radiátorů - má vyšší spotřebu topného media ve srovnání s podlahovým či stěnovým topením.

Fan-coilové vytápění

Fan-coilové vytápěníFan-coilové vytápění. Komfortní fan-coilové jednotky jsou určeny k parapetní, podlahové nebo podstropní montáži. Tento systém slouží k vytápění nebo chlazení rodinných domů, bytů, hotelových pokojů, menších komerčních ploch, kanceláří apod. Stěžejním výrobkem je konvektor podlahový. Ten se umísťuje do prostoru mezi studenou prosklenou plochou a místností, kam není možno z praktických důvodů instalovat jakékoli jiné topné těleso. Stoupající nebo vyfukovaný ohřátý vzduch tvoří v tomto místě příjemnou tepelnou clonu. Konvektory se projektují zejména do bytových jednotek s francouzskými okny či balkonovými dveřmi, pod výlohy komerčních budov (obchody, banky, autosalony atd.) a rovněž do vlhkého prostředí - do okolí bazénů i zimních zahrad, kam je potřeba nainstalovat fan-coily s odtokem vody.

Klimatizace

KlimatizaceKlimatizace pro domácnost je moderním, hospodárným a efektivním řešením toho, jak vytvořit příjemnou pohodu v obývacím pokoji, jídelně, kuchyni nebo ložnici, ve dne i v noci, po celý rok. Snadno se instalují, obsluhují, jsou spolehlivé a tiché, a jsou k dispozici v moderním spektru mobilních, nástěnných, parapetních a stropních modelů. Dodávají vnitřnímu prostoru chladné, čerstvé a relaxační prostředí.

V kancelářích, ordinacích, obchodech, restauracích, hotelech a mnoha dalších provozech - tam všude klimatizace vytváří vysoký komfort, jenž velmi účinně a diskrétně zvyšuje obchodní prosperitu a umocňuje image firmy. Široká škála modelů je navržena v harmonii s jakýmkoliv interiérem a hodí se do místnosti jakéhokoli tvaru a rozměrů.


Neváhejte a poraďte se o topném systému. Tuto technologii Vám dodá specialista v oboru fa. UNI-TOP je zde pro Vás:

 
Mobil: 777 298 959
773 592 659
 
E-mail: info@uni-top.cz
obchod@uni-top.cz
support@uni-top.cz
 
Web: www.uni-top.cz

Vytápění