Hledat Kontakt Úvodní strana
UNI-TOP

Plynové kotle

Naše firma dodává a montuje plynové kotle kondenzační i atmosferické s vysokou účinností a špičkovou kvalitou.

Plynové kotle

Topení zemním plynem v tradičních typech kotlů je spojeno – podle typu zařízení – s většími či menšími ztrátami. Zařízením, které svou účinností (přes 100 %) dosahuje téměř ideálních parametrů jsou kondenzační kotle. V souvislosti s růstem cen energií v případě volby topného systému s plynovým kotlem, doporučujeme právě kotel kondenzační.

Plynové kotleKondenzační kotle nejsou na českém trhu žádnou novinkou několika posledních let, ale jejich širšímu uplatnění bránila jednak tradice českých projektantů a investorů zvyklých na tradiční zařízení, jednak vyšší cena kondenzačních zařízení. Klasický kotel je sice levnější, ale má nižší účinnost a tím i větší spotřebu plynu. Vysoká účinnost kondenzačních kotlů v kombinaci se zdražováním plynu ale zkracuje dobu návratnosti investice, a tak se tato zařízení dostávají do popředí zájmu.


Plynové kotleV běžném plynovém kotli teplo vzniká při spalování plynu a předává se ve výměníku vodě, která je pak přenáší dále do topného systému. Spaliny se tím ochladí a odcházejí komínem pryč. Kvalitní plynové kotle takto dokáží zužitkovat kolem 90 % energie spalovaného plynu. Kondenzační systémy jdou ale ve zužitkování vzniklé energie dál. Spaliny totiž obsahují určitou část tepelné energie – tzv. latentní-kondenzační teplo. Jedná se o teplo spojené s vodní párou, která vzniká při spalování plynu. Konstrukce kondenzačních kotlů umožňuje využít kondenzační teplo, které lze získat z vodní páry ve spalinách. Po předání primárního tepla ze spalin totiž dochází k jejich dalšímu ochlazení a jestliže teplota klesne pod rosný bod, vodní pára obsažená ve spalinách kondenzuje, a tím se její tepelná energie dodatečně předává do topného systému.

Neváhejte a poraďte se o zdroji tepla. Tuto technologii Vám dodá specialista v oboru fa. UNI-TOP je zde pro Vás:

 
Mobil: 777 298 959
773 592 659
 
E-mail: info@uni-top.cz
obchod@uni-top.cz
support@uni-top.cz
 
Web: www.uni-top.cz

Plynové kotle

<