Hledat Kontakt Úvodní strana
UNI-TOP

Fotovoltaika

Naše firma nabízí poradenství, prodej a montáže fotovoltaikých technologií s vysokou kvalitou a životností.FotovoltaikaSluneční paprsky tvoří ročně tolik energie, že ji lidstvo tolik ani nevyužije. Konkrétně by se dalo říci, že je to 20 000 krát více. V dnešní době se učíme jak tuto energii přeměnit v energii námi potřebnou. K tomuto účelu používáme solární panely, jež nám umožňují přeměnit světlo v elektřinu.

Slunce svítí zadarmo a pět miliard let bude ještě svítit.Výroba elektrické energie pomocí fotovoltaických kolektorů.

Solární panely jsou tvořeny křemíkovou destičkou s tloušťkou menší než 1 mm (v řádu stovek mikrometrů). Na spodní straně jsou umístěny plošné elektrody odvádějící výslednou elektrickou energii. Solární panely jsou chráněny tvrzeným sklem, aby nedošlo k poškození větrem, sněhem či kroupami. Důležité je, aby na solární články dopadalo co nejvíce světla, to je zařízeno díky antireflexní vrstvě, zpravidla oxidem titanu. V dnešní době se pro solární panely využívá křemík, ovšem ve fázi testování je již i galium arsenid, kadmiumsulfid, kadmiumtellurid, selenid mědi a india.

FotovoltaikaSolární panely mají různé druhy využití, od napájení kalkulaček až po napájení kosmických plavidel. Pro nás je ovšem nejdůležitější využívat solární panely na zásobování energií rodinné domy nebo ve výrobním podniku. Vznik elektrického výkonu je dán plochou a účinností solárních panelů.

FotovoltaikaFotovoltaické systémy v budovách mohou být součástí fasád, střešních plášťů i výplní otvorů. Při návrhu FV systémů musí být kladen důraz na jejich konstrukční, technologické a estetické spolupůsobení s budovou - jedině pak lze hovořit o skutečné integraci

Neváhejte a poraďte se o alternativním zdroji elektrické energie. Solární technologii Vám dodá specialista v oboru fa. UNI-TOP je zde pro Vás:

 
Mobil: 777 298 959
773 592 659
 
E-mail: info@uni-top.cz
obchod@uni-top.cz
support@uni-top.cz
 
Web: www.uni-top.cz